Home > Network > Koç.net, ADSL bağlantı üzerinden web sitelerine IPv6 erişimi sağladı.

Koç.net, ADSL bağlantı üzerinden web sitelerine IPv6 erişimi sağladı.Koç.net Dünya IPv6 Günü’nde IPv4 ve IPv6’yı beraber çalıştırmayı başararak bir ilke daha imza attı.

Dünya IPv6 Günü (World IPv6 Day) etkinliklerinin ilki geçtiğimiz günlerde düzenlendi. Bu etkinlikler kapsamında; Facebook, Youtube, Google gibi büyük içerik sağlayıcıların da dahil olduğu çeşitli “WWW” siteleri, gün boyunca IPv6 adresleri üzerinden “WWW” hizmetini kullanıcılara sundular.

Türkiye’nin lider alternatif telekomünikasyon şirketlerinden Koç.net de Dünya IPv6 Günü’nde “WWW sitelerine” ADSL bağlantısı üzerinden IPv6 olarak erişim sağlarken, IPv4 ve IPv6’yı beraber çalıştırmayı başararak bir ilke de imza atmış oldu. Gün boyunca IPv6 bağlantısı yapan Koç.net, yurtiçinde ve yurtdışında barındırılan IPv6 sitelerine 6RD yöntemini kullanarak başarılı bir şekilde erişimi sağladı.

Koç.net Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Gürbüz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, teknolojiyi yakından takip eden Koç.net’in IPv4 ve IPv6’yı beraber çalıştırmayı başararak bir ilke daha imza attığını söyledi. IPv6’ya geçişin geniş, kapsamlı ve şebekede her katmanın bu yeni versiyonu desteklemesi açısından uzun bir süreç olduğuna dikkat çeken Gürbüz sözlerine şöyle devam etti: “İnternet kullanımının artmasıyla birlikte tükenme noktasına gelen IPv4’ün yerine konumlandırılan ve önümüzdeki yıllarda aktif olarak kullanılması beklenen IPv6 ile ilgili dünyadaki pek çok operatör gibi biz de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.”

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/adsl-uzerinden-ipv6-erisimi-42532–.html

Advertisements
Categories: Network
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: